
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Core Architecture(core/core processor) | e6500 |
| Operating Supply Voltage | 1.025 V |
| Number of Cores | 4 |
| Data Bus Width | 64 bit |
| Max Clock Frequency | 1.533 GHz |
| L1 Cache Instruction Memory | 32 kB |
| L1 Cache Data Memory | 32 kB |
Stock: 21
Distributors
pcbx
Unit Price$203.90751
Ext.Price$203.90751
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $203.90751 | $203.90751 |
| 10 | $175.64937 | $1756.49370 |
